Možná jen chvilková nepozornost ve spojení s přeceněním vlastních řidičských schopností stála v neděli v podvečer na Hradecku život dvacetiletého řidiče limuzíny Volvo.

A osudovým se mu možná stal navíc posilovač řízení. Když na okresce u Dolního Přímu na Hradecku v mírné levotočivé zatáčce vyjel z vozovky na pravou krajnici a strhl proto řízení doleva, vylétl s autem až do stromu na opačné straně silnice. Zemřel krátce po převozu do nemocnice.

„Dvacetiletý řidič, jedoucí od Probluzi na Bor v katastru obce Dolní Přím, pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a při projíždění mírné levotočivé zatáčky najel na pravou krajnici. Zde, zřejmě ve snaze zabránit sjetí do pravého příkopu, strhl volant vlevo a tím uvedl vozidlo do smyku. Vyjel vpravo mimo vozovku a v lesním porostu narazil bočně do stromu," popsala nehodu policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Tragická dopravní nehoda v katastru obce Dolní Přím.Z místa havárie byl řidič dopraven vrtulníkem na ošetření do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, kde však následně svým zraněním podlehl.

„Hmotná škoda na autě byla vyčíslena asi na 200 tisíc korun. Okolnosti nehody a její příčina jsou předmětem dalšího vyšetřování," dodala policejní mluvčí.

Od počátku dubna se jedná o třetí oběť východočeských silnic. Naposledy zemřel minulý týden řidič jedné z dodávek, které se střetly na koncovém sjezdu z dálnice D11 u Libišan těsně před Hradcem Králové.

V březnu si na východočeských silnicích nehody vyžádaly šest obětí na životech. Čtyři lidské životy vyhasly na silnicích Královéhradeckého kraje, dva lidé zahynuli v Pardubickém. Dalších 23 lidí utrpělo vážná zranění.

Zato velikonoční svátky dopadly v obou krajích dobře. Nehody si sice během prodlouženého víkendu vyžádaly šest vážně zraněných, ale obešly se bez ztrát na životech.

V celém Česku však zahynulo v březnu při nehodách 51 lidí, což je o šest více než loni. Jen o velikonočním víkendu přišlo o život celkem sedm lidí.