Silnice vedoucí kolem hradeckého obchodního centra a na ní špatně zaparkované vozidlo. Hlídka strážníků zpozorněla.

Chtěla řidiče upozornit, aby přeparkoval, ale ten se najednou prudce rozjel pryč.  Rychle projížděl křižovatkou v ulici Víta Nejedlého a pokračoval až na Slezské Předměstí.

Najednou z auta začali za jízdy vyskakovat lidi. Jeden z mužů dokonce upadl na zaparkovaný vůz a urazil mu zrcátko.  „Strážníci se snažili zjistit, jestli se nezranil. Řidič mezitím z místa ujel," uvedla Eva Čížková, mluvčí městské policie. A co se strážníci dozvěděli od muže, který vyskočil z auta?  „Ten magor se rozjel, říkal, že máme lepší auto, a tak že prý ujedeme," řekl strážníkům na adresu řidiče.

Tím však rušná víkendová služba zdaleka neskončila. Na křižovatce na Pražské třídě si hlídka městské policie všimla auta, jehož řidič náhle změnil směr jízdy a zaparkoval na nedalekém parkovišti. Ale jakmile hlídka přijela, prudce vyrazil  směrem do centra města. Strážníkům se ho nakonec podařilo zastavit.

„Řidič se choval roztržitě a silně se mu třásly ruce. Přiznal se, že kouřil marihuanu," líčí rušnou službu Eva Čížková. A zkouška skutečně jeho slova potvrdila.

V sobotu odpoledne se zase nečekaně zvrtla běžná kontrola rychlosti v úseku okrajové části Moravského Předměstí.

Na čtyřkolovém motocyklu projel měřeným úsekem řidič, kterému radar naměřil rychlost 58 kilometrů za hodinu, přitom v místě se má jet třicítkou. Řidič uviděl radar, zazmatkoval a začal kličkovat.  Tento manévr však nezvládl a narazil se čtyřkolkou do dopravní značky. Převrátil se a spadl do vozovky. Strážníci  poskytli zraněnému první pomoc a přivolali záchranku.