Na křižovatce u Čejkovic zřejmě přehlédl vozidlo Renault Thalia, které jelo po hlavní silnici ve směru od Úlibic na Staré Místo, a s tímto se střetl. Silný náraz odhodil renaulta na vozidlo Škoda Octavia, které jelo ve směru od Kopidlna na Jičína. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou, celková škoda byla vyčíslena na téměř půl milionu korun.

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až…
Jičínští policisté pátrali po neznámém pachateli, který v neděli 19. října odcizil v jedné z prodejen v Riegrově ulici elektrický zubní kartáček v hodnotě 2.299 korun. Prodejnu opětovně navštívil v neděli 30. listopadu, kdy v oddělení kosmetiky odcizil noční a denní krém v celkové hodnotě 1.568 korun. V obou případech jednání pachatele zachytil vnitřní kamerový systém.

Zlom v pátrání po jeho osobě nastal v pondělí 8. prosince, když krátce po šestnácté hodině zavítal do jedné z prodejen v Jičíně na Valdštejnově náměstí pětatřicetiletý muž z Mladoboleslavska, který zde odcizil sadu nožů, dvě svítilny, prací prášky a toaletní vody vše v celkové hodnotě 1.487 korun. Následně, aniž by zboží uhradil, prodejnu opustil.

Daleko se ale s lupem nedostal. Venku před prodejnu skončil v rukou policisty, který ho ve svém volnu zadržel a předal svým kolegům. Ti následně zjistili, že se jedná o stejného „zákazníka", který má na svědomí i obě zmiňované krádeže v prodejně v Riegrově ulici. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, byla vyčíslena na 5.354 Kč. Vzhledem k tomu, že se jednalo o pokračující trestnou činnost, hrozí muži za přečin krádeže až dva roky vězení.  nprap. Hana Klečalová