Hlídka byla do pěti minut na místě, kde ve vozidle značky Suzuki na místě spolujezdce seděl zjevně silně opilý muž. Ten s hlídkou nespolupracoval, odmítal prokázat svou totožnost a provést dechovou zkoušku. Policisté proto muže řádně poučili, aby vozidlo v podnapilém stavu neřídil, a jakého protiprávního jednání by se tímto jednáním mohl případně dopustit.

Policisty neuposlechl a skončil v nemocnici

Doporučení si však muž k srdci nevzal, jelikož policisté po několika minutách obdrželi opět oznámení, že měl i přes jejich poučení usednout za volant a vydat se na cestu směrem po komunikaci I/16. Za vozidlem proto ihned vyrazili a řidiče se rozhodli předepsaným způsobem za užití nápisu STOP, světelného a výstražného znamení zastavit. Muž však na výzvy nereagoval a nebezpečně po komunikaci kličkoval. Hlídka si proto vyžádala posily, nicméně v obci Zámostí-Blata řidič vyjel mimo komunikaci, kde čelně narazil do oplocení a kovové zídky, o kterou se zastavil. Při nehodě utrpěl řidič vážná zranění a byl letecky transportován do nemocnice. Vzhledem k závažnosti zranění nebylo možné u řidiče provést dechovou zkoušku, a proto byl vyžádán odběr krve. Lékařským vyšetřením bylo zjištěno, že podezřelý 70letý řidič měl v době odběru přes 2,5 g/kg alkoholu v krvi.

Z místa nehodyZ místa nehodyZdroj: Policie ČR

Na základě doručeného výsledku rozboru krve zahájili dopravní policisté úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což muži v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.