Třicetiletý řidič motorového vozidla Renault Megane jel ve směru od obce Butoves na Jičín. V pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a dostal na zasněžené silnici smyk. Následkem toho sjel s autem na pravou stranu, kde přední částí vozidla narazil do zděného oplocení domu. Dopravní nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Policisté na místě provedenou dechovou zkouškou u řidiče vyloučili požití alkoholu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu třicet pět tisíc korun.

Přesná příčina dopravní nehody a samotná míra zavinění je v současné době předmětem dalšího šetření jičínských dopravních policistů.

Vloupání během několika dnů objasněno  

Jičínským kriminalistům se ve spolupráci s policisty obvodního oddělení v Nové Pace podařilo v těchto dnech objasnit případ vloupání do neobydleného domu v obci Ústí u Staré Paky.

Na svědomí ho mají mít dva hříšníci ve věku padesát a třicet let, kteří se měli dopustit ve spolupachatelství přečinu krádeže a přečinu poškození cizí věci. Muži měli navíc s kradenými věcmi obchodovat a nabízet je k prodeji. Policistům se podařilo část odcizených věcí zajistit. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu přesahující třicet pět tisíc korun.