K dopravní nehodě pěti vozidel došlo včera o půl sedmé ráno pod silničním nadjezdem v Černé za Bory na Pardubicku. Policisté si však zatím nejsou jisti, kdo vlastně hromadnou kolizi zavinil. Podle našich informací mělo do tahače s návěsem, odbočujícího z vedlejší silnice na hlavní, narazit osobní vozidlo.

Další osobák, který za nehodou zastavil, však zezadu nabourala řidička osobního vozu, kterou náraz odhodil na protijedoucí kamion. Policisté u hromadné havárie, která se jako zázrakem obešla bez zranění, prozatím odhadli způsobené škody na statisíce korun. Silnice byla plně zprůjezdněna až po půl desáté.

Tři hasičské jednotky byly přivolány k dopravní nehodě nákladního automobilu, která se stala ve středu krátce před sedmnáctou hodinou v Dolní Kalné na Trutnovsku. Nákladní vozidlo čelně narazilo do stromu a poté se převrátilo na bok. Řidič zůstal v kabině zaklíněn. Profesionálové z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného muže vyprostili pomocí hydraulického zařízení a rozpínací tyče. Pak ho předali k ošetření lékařům. K úniku kapalin nedošlo. Událost vyšetřuje policie.

Největší problém na Jičínsku způsobil včera dopoledne kamion u Chomutic, který zapadl do příkopu. Jeho vyprošťování způsobilo neprůjezdnost vozovky.

Smutnou bilanci mají na východě Čech dopravní nehody v uplynulých dnech. V úterý si střet tří vozidel v Helvíkovicích u Žamberka vyžádal život řidiče nákladního automobilu Ford Transit. O den později při nehodě u Starého Místa na Jičínsku utrpěla smrtelné zranění žena jedoucí ve felicii.
Meteorologové předpovídají na následující dny nejen ochlazení, ale i sněžení. Místy se mají tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje. Zvýšená pozornost při jízdě se řidičům určitě vyplatí.