Zledovatělá silnice potrápila v noci na pondělí a následně i během dopoledních hodin mnoho řidičů na Mladoboleslavsku. Stejně tak tomu bylo i na silnici z Kněžmosta směrem na Mnichovo Hradiště. Jak Boleslavskému deníku řekl na místě nehody jeden z řidičů nákladního auta, na silně zledovatělé komunikaci se už nedalo nic dělat. "Na kopci byla silnice mokrá, když jsem ale začal sjíždět dolů, objevil se led a už se s tím nedalo nic nedělat," uvedl řidič.

Podle sdělení tiskového mluvčího mladoboleslavské policie Ladislava Mareše sjelo první nákladní vozidlo vezoucí elektrické rozvaděče vlevo mimo vozovku. Za ním jedoucí kamion naložený dřevěnými paletami dostal v důsledku vyšší rychlosti také smyk, narazil do zadní části nákladního vozu a skončil v příkopě a následně mezi stromy.

Ač nehoda vypadala velmi děsivě, podle mluvčí Ladislava Mareše nebyl naštěstí nikdo zraněn. Část kamionu s paletami zůstal stát v pravém jízdním pruhu. Dopravu na místě řídili policisté kyvadlově. Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo kolem půlnoci, s vyprošťováním se začalo až po ráno. Na pomoc musel přijet autojeřáb, který přeložil zůstavší palety na návěsu.