Hasiči z Jičína byli po sedmé hodině ráno přivoláni k požáru v bytě obytného domu na Lidickém náměstí v Jičíně – Novém Městě. Po příjezdu hasičů na místo bylo zjištěno, že došlo k připálení pokrmu na plotně. Hasičům otevřel dveře sám majitel bytu, který si vařil jídlo. Hasiči nezasahovali a vrátili se na základnu.

Dále zasahovalo několik sborů o vážné dopravní nehody u Horky u Staré Paky, o které informujeme samostatně.

Hasiči z Nové Paky vyjeli ve 13:26 hodin k další nehodě, která se stala v Horní Nové Vsi. Došlo zde ke střetu osobního vozidla a cyklistky. Auto po srážce ještě narazilo do stromu. Cyklistka utrpěla zranění a byla převezena záchrannou službou do nemocnice. Zasahující hasiči odpojili autobaterii a zabezpečili vozidlo proti úniku provozních látek. Příčiny nehody šetří Policie ČR.

Hasiči z Nové Paky likvidovali v podvečer roj sršní v chatě v Pivovarské ulici v Nové Pace.

Hasiči z Jičína zasahovali v podvečer u dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se srazila v Husově ulici v Jičíně. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči provedli protipožární opatření a zabezpečili vozidlo proti úniku provozních kapalin.

Profesionální hasiči z Nové Paky byli po sedmé hodině večer přivoláni do obce Vidochov. V bazénu u rodinného domu se topila 46letá žena. Když hasiči dorazili na místo, byla již žena vytažena z bazénu a nejevila známky života. Záchranáři a hasiči ihned začali s resuscitací, která byla úspěšná. Žena byla ve vážném stavu letecky přepravena do nemocnice. (HZS)