Krátce před šestnáctou hodinou venčila mladá žena v Barákově ulici samičku nosála červeného, která jí však nečekaně utekla. Vběhla do jedné z prodejen, kde se hned pustila do vystavených čokolád.

Obsluhující pracovnice se nezvyklého „zákazníka“ zalekla a raději prodejnu opustila. Venku pak čekala, kdo si pro zvíře přijde. Nikoho se však nedočkala. Po několika minutách se do prodejny vrátila, což jak vzápětí pochopila, neměla dělat.

Mlsající samička, která byla schovaná za pultem, na ni zákeřně zaútočila a kousla jí do nohy. Vyděšená žena začala okamžitě utíkat a přitom se jí jinak mírumilovné zvíře zakouslo i o druhé nohy. Nakonec se přece jen ženě podařilo utéct a z vedlejšího obchodu si pak přivolala pomoc.

Na místo vyjela spolu se záchrannou službou i policejní hlídka, která se snažila rozdivočelého nosála chytit. Zmatená šelmička se ovšem nechtěla vzdát a při odchytu poškrábala na noze jednoho z policistů. Mezitím se do prodejny dostavila i majitelka nosála, kterého připnula na vodítko a odvedla domů.
Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

(PČR)