Podle Petra Dejmka z dopravní policie v Jičíně ale nejde o nic mimořádného v návaznosti na počasí. „Ano, včera ráno došlo na Skuřině ke střetu řidiče se zvěří, v Lázních Bělohradu ke srážce vozidel a v Nové Pace se stala dopravní nehoda, kdy řidič nedal přednost v jízdě," uvedl. Že by za chybami řidičů stálo vyloženě počasí ale Dejmek vylučuje.

Vinu snad neslo na střetu v Lázních Bělohradu, kde se „sťukla" dvě auta, nikdo ale nebyl na místě zraněn.
K závažnějším kolizím došlo na Hradecku. Nejvíce plechů se kroutilo v Plotištích, kde u kruhového objezdu směrem od Jičína do sebe „ťukla" čtyři auta.

„Nehoda se obešla bez zranění. S největší pravděpodobností zde hlavní roli hrála nedodržená bezpečná vzdálenost," uvedla Lenka Burýšková a výčet úterních ranních nehod zakončila informací o srážce linkového autobusu s osobním autem v Novém Bydžově.

K jedné z dopravních nehod došlo v neděli u Červené Třemešné, kam vyjížděli i profesionální hasiči z Hořic. Ve 2.38 tu vyjelo osobní vozidlo Opel Astra Caravan mimo vozovku do příkopu a převrátilo se na střechu.
Dopravní nehoda se stala na silnici mezi Miletínem a Hořicemi. Vozidlo přerazilo strom, jehož část zasahovala do komunikace.

Na místo se dostavil policejní psovod se psem, jelikož na místě se nenacházely žádné osoby. Řidička byla dohledána u svého bydliště. Jednalo se o mladou dívku, která řídila pod vlivem alkoholu. „Řidička, která utrpěla lehké zranění, byla opilá. Provedená dechová zkouška u ní prokázala 0,92 promile alkoholu," popisuje událost tisková mluvčí Hana Klečalová.

NA VINĚ JE RYCHLOST

Podle policejního zpravodajství řidička v levotočivé zatáčce vjela zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti ze silnice, kde poškodila plastový směrový sloupek. Po nárazu strhla řízení vlevo a přitom dostala smyk, který nevyrovnala a vyjela vlevo mimo silnici. Tady poškodila další plastový směrový sloupek, přerazila strom a poté se s vozidlem převrátila na střechu.

Zvýšený počet dopravních nehod registruje policie už celý podzim například na silnici z Pecky do Nové Paky, kde v září vyhasl život jedné řidičky. Za nehodami stojí v tomto období dost často i střet se zvěří. Ostražitost a snížená rychlost je tady na místě a připravit se musíme i na to, že silnice budou „klouzat" ještě víc, je před námi zima.