V pátek odpoledne dorazily do Hradce Králové také posily ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín. Dvě dvoučlenné posádky s vozidly T815 z Hlučína pomáhají hasičům v Královéhradeckém kraji především s vyprošťováním zapadlých a havarovaných vozidel.

Jednotky požární ochrany Královéhradeckého kraje zasahovaly včera 8. ledna a dnes 9. ledna do 08:30 hodin u téměř padesáti dopravních nehod. Nejvážnější dopravní nehoda se stala v pátek 8. ledna 2010 před půl sedmou večer na transitu dálnice D11. Na 65,4. kilometru dálnice ve směru z Prahy na Hradec Králové havarovala dodávka, která skončila na boku. Při nehodě jedna osoba zemřela a další dva lidé utrpěli zranění.
Hasiči pomáhají řidičům osobních, nákladních vozidel i autobusů, kteří zapadli ve sněhových závějích, ale odstraňují také popadané stromy, které nevydržely nánosy sněhu.

Územní odbor Jičín
Desítky profesionálních, dobrovolných a podnikových hasičů zasahovaly za posledních 32 hodin u sedmnácti dopravních nehod. Hasiči vyprošťovali osobní vozidla z příkopů a také cisternu, která uvízla ve sněhu v Bílsku u Hořic. U Třebovětic uvízla hned čtyři vozidla najednou – dodávka, osobní a nákladní vozidlo a také sypač Správy a údržby silnic.
(Foto: DN osobního vozidla u Bělé u Pecky, foto: požární stanice Nová Paka)
Zasahující jednotky:

Hradec Králové
Profesionální a dobrovolní hasiči v okrese Hradec Králové zasahovali do dnešního rána u šestnácti dopravních nehod. V pátek 8. ledna večer například pomáhali s vyproštěním kamionu, který uvízl v kopci ve Stračově – Klenicích a zastavil v místě veškerou dopravu. Po půlnoci vyprošťovali posypový vůz Správy a údržby silnic, který uvízl na silnici mezi Skalicí a Čibuzí. Během noci a dnešního rána pomáhali desítce řidičů osobních vozidel ze závějí, ale také vyprošťovali dva autobusy, které zapadly nebo skončily v příkopech u Černilova a Stěžerách. Hradečtí hasiči také upevňovali uvolněné plechové podhledy na střeše čerpací stanice v Koutníkově ulici v Hradci Králové.
(Foto: DN osobního vozidla Š Octavia mezi Třebechovicemi pod Orebem a Libranticemi, foto: SDH Třebechovice pod Orebem)

Územní odbor Náchod
U pěti dopravních nehod zasahovali během včerejška až do dnešního rána hasiči na Náchodsku. V pátek dopoledne došlo na silnici č. 30101 u Teplic nad Metují k nehodě osobního vozidla a polského autobusu. Nehoda se obešla bez zranění. Dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují a Nového Hrádku odstraňovali stromy, které spadly na silnice u Sendraž a v Novém Hrádku.
(Foto: DN autobusu a OA u Teplic nad Metují, foto: požární stanice Broumov)

Územní odbor Rychnov nad Kněžnou
Profesionální hasiči z Dobrušky zasahovali včera odpoledne u dopravní nehody nákladního a dvou osobních vozidel mezi Dobruškou a Chábory. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Ve spolupráci s dobrovolnými hasiči také pomáhali při vyproštění několika zapadlých vozidel a odstraňovali popadané stromy v obci Rokole a Rovné. Hasiči z Rychnova nad Kněžnou včera večer pomáhali řidiči sypacího vozidla, který uvízl na silnici mezi Zdobnicí a Kunčinou vsí.

Územní odbor Trutnov
Dobrovolní hasiči z Úpice vyprošťovali včera odpoledne autobus z příkopu u obce Hajnice. Vrchlabští hasiči odstraňovali spadlý strom přes silnici v Rudníku. Jednotka profesionálních hasičů ze Dvora Králové nad Labem vyprošťovala dnes ráno dvě osobní vozidla, která skončila mimo vozovku ve Dvoře Králové nad Labem a u obce Libotov. Dobrovolní hasiči z Rudníku – Arnultovic a Černého Dolu – Čisté odklízeli dnes v noci strom, který zablokoval silnici v Rudníku.