Bývalý hokejový reprezentant a asistent trenéra HC Moeller Pardubice se ve čtvrtek kolem půl osmé ráno stal na silnici z Hradce Králové do Jaroměře účastníkem hromadné nehody čtyř aut, při které zemřel jeden člověk. Obětí je otec známého fotbalisty Vratislava Lokvence.

Lubina po karambolu utekl do polí. Po zhruba šesti hodinách se přihlásil na policii ve Dvoře Králové, 15 kilometrů vzdušnou čarou od místa nehody.

„Přišel o půl druhé. Podstoupil dechovou zkoušku na zjištění alkoholu, která byla negativní,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza. Poté byl Lubina převezen k výslechu do Hradce Králové.

Nehoda na šest hodin zablokovala silnici, řidiči museli využít objížďku přes Smiřice. „V havarovaném voze, ze kterého odešel řidič, jsme našli jeho hokejovou výstroj a nějaké doklady. Vše nasvědčuje tomu, že byl viníkem. Ale vyšetřování pokračuje,“ uvedl náměstek ředitele hradecké policie Josef Macháček.

Přítomnost kontroverzní osobnosti u dopravní nehody potvrdil generální manažer pardubického klubu Zbyněk Kusý. Policistům dokonce pomáhal Lubinu hledat.

Spánek, nebo ztráta kontroly nad vozidlem. To bylo podle odhadů policie příčinou nehody.
Při nehodě byl těžce zraněn řidič dodávky, který zůstal zaklíněný uvnitř vraku. Hasiči ho vyprostili, ale přes veškerou snahu lékařů muž na místě zemřel. Obětí byl 61letý otec známého fotbalisty Vratislava Lokvence. Deníku Sport to potvrdil sám hráč, který opustil mužstvo a ze soustředění v Rakousku míří domů.

Ladislav Lubina měl během své kariéry problémy s alkoholem. Před několika lety zavinil nehodu v Pardubicích. Další incident se stal při jeho hostování v Jihlavě.