V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí až šest let vězení. „Muž je obviněn z usmrcení z nedbalosti a z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti,” řekla tisková mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Havárie se stala v pátek 12. srpna večer na přehledném úseku na hlavním tahu mezi Jičínem a Sobotkou na Jičínsku. Sanitka jedoucí od Sobotky se v klesání u Samšiny na mokré vozovce čelně střetla s osobním automobilem BMW. „Řidič sanitky pravděpodobně kvůli vysoké rychlosti na vrstvě vody na silnici dostal takzvaný aquaplaning a zřejmě se dostal do protisměru,“ uvedla mluvčí.

Silný náraz oba vozy zcela zdemoloval. Při nehodě zemřeli na místě pacient v sanitce a řidič osobního vozu, později zemřela i jeho spolujezdkyně.
Řidič a zdravotní sestra ze sanitního vozu soukromé dopravní služby skončili v nemocnici.

Zhruba dva týdny po nehodě se na stejném místě u Samšiny stala další tragická nehoda. Při srážce tří osobních aut zemřel jeden člověk a dalších pět lidí bylo zraněno. Okolnosti a míru zavinění této nehody policie stále vyšetřuje, uzavřela mluvčí.

Už dříve se v kraji stala také jiná tragická nehoda sanitky, tentokrát přímo záchranné služby.

Ve druhé polovině června se u Vamberku na Rychnovsku srazila ambulance s protijedoucím kamionem. Zemřel řidič a pacient.