Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolní hasiči z Hostinného se dvěma cisternami. Řidič osobního vozidla Ford Scorpio, jedoucí po silnici z Trutnova ve směru na Vrchlabí, z dosud nejasných příčin vyjel u obce Rudník mimo vozovku a narazil do stromu u silnice. Vozidlo se převrátilo a skončilo na boku.

Pětičlenná polská posádka zůstala ve zdemolovaném vozidle uvězněna. Hasiči z vraku vozidla vyprostili jednoho těžce zraněného muže, další čtyři muži zemřeli na místě. Zraněný muž byl po zajištění základních životních funkcí letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové.

Po zadokumentování události Policií ČR hasiči převrátili vozidlo na kola a vyprostili těla všech usmrcených osob. Vyprošťování bylo velmi komplikované a časově náročné kvůli značné deformaci karoserie vozidla. Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru, odpojili plyn a akumulátor. Následně vozidlo vyprostili zpět na vozovku a pomohli naložit na odtah.

Silnice byla v místě nehody několik hodin uzavřena. Policisté odkláněli dopravu přes Janské Lázně. Příčiny tragické nehody šetří Policie ČR. (HZS)