Mrtvého mladíka našli v neděli 8. března kolem šesté večer. „Ano, manželé z Mladoboleslavska objevili mrtvého muže ležícího ve spacím pytli pod jedním ze skalních převisů v Příhrazských skalách,“ potvrdil Deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš.

Policisté zjistili, že se jedná o čtyřiadvacetiletého muže z Mladoboleslavska. Podle sdělení lékaře a stavu mrtvoly došlo k úmrtí již před několika dny. Cizí zavinění nebylo na místě zjištěno a přesnou příčinu úmrtí muže by měla určit až nařízená pitva.

Spekuluje se tak o tom, že mladík mohl ve skalách v mrazivých nocích umrznout, nebo mohl i spáchat sebevraždu. Vyloučit se nedá ani jiné zdravotní selhání. Neznámý je rovněž důvod, proč se mladý muž vydal se spacákem přespat právě do Příhrazských skal.

Není to první takový šokující nález ve skalách na Mladoboleslavsku. Například 23. září 2006 našli turisté mrtvé novorozeně pohozené ve vyschlé studni zakryté stříškou na okraji turistické stezky vedoucí od obce Dneboh k Drábským světničkám. Pitva prokázala, že dítě bylo po porodu živé.