Ocenění, které již více než čtyři roky uděluje Česká pojišťovna ČP) ve spolupráci s Policií ČR, jí včera v Pardubicích předali policejní prezident Oldřich Martinů a generální ředitel České pojišťovny Ivan Vodička.

Pavlína Bidlová začátkem letošního roku i přes své těhotenství pomáhala zraněné posádce osobního vozu, který narazil nedaleko Hradce Králové do stojícího kamionu. Nejprve žena chtěla vzhledem ke svému těhotenství požádat o pomoc řidiče jiných aut. Protože však projíždějící šoféři byli lhostejní, začala tříčlenné posádce pomáhat sama.

„Jela jsem se sestrou a maminkou z nákupu v Hradci Králové, a když jsem uviděla havarovaný vůz, dupla jsem na brzdu a běžela se podívat, co se stalo,“ líčí Pavlína Bidlová, maminka čtyřleté dcery, která v létě očekává dalšího potomka. Mávala na řidiče, který projížděl v protisměru, musel vidět, co se stalo, ale přesto jel dál. Po chvíli u nehody zastavil jiný šofér. Mezitím sestra paní Bidlové zavolala záchranku, která přijela během několika málo minut.

„Na silnici se vytvořila kolona. Najednou ji předjel nějaký muž, přijel až ke zničenému autu s trojicí zraněných, ale místo toho, aby nám pomohl, začal si nás natáčet na mobilní telefon,“ vypráví neuvěřitelnou reakci bezcitného motoristy paní Bidlová. „Řidič, který mi pomáhal se zraněnými, na něj křičel, ať toho nechá, ale s ním to ani nehnulo,“ dodává oceněná žena.

„S podobnými zkušenostmi se České pojišťovně během uplynulých čtyř let bohužel svěřila i celá řada předešlých Gentlemanů silnic,“ uvedl mluvčí ČP Václav Bálek.