Mladoboleslavské silnice si v sobotu po čtvrté hodině odpolední vyžádaly první letošní oběť. Stal se jí ani ne sedmnáctiletý mladík na motorce. Deník o tom informovali mluvčí policie v Mladé Boleslavi Ladislav Mareš a tisková mluvčí záchranné služby Tereza Janečková.

K nehodě došlo v lesním u obce Ledce. "Podle dosavadního šetření při jízdě od Žerčic na Ledce na přímém rovném úseku nedaleko místního hřiště sjel vpravo mimo vozovku a narazil do stromu," uvedl Mareš.

"Muž nejevil známky života. Dispečerka radila svědkům nehody, jak zahájit oživování a prováděla telefonicky asistovanou resuscitaci. Záchranáři po příjezdu k nehodě zjistili, že mužova zranění jsou natolik vážná, že mu již není možné pomoci a konstatovali úmrtí," uvedla mluvčí.

Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetření.

O pár desítek minut předtím však záchranáři zasahovali u vážné nehody, tentokráte u obce Násedlnice. "Muž byl po příjezdu záchranářů v bezvědomí a mimo vůz. Lékařem byl připojen na umělou plicní ventilaci a byl převezen na traumacentrum do liberecké nemocnice. Záchranáři u něj měli podezření na vážný úraz hlavy," dodala Janečková.