U nehody kromě hasičů a policistů zasahovalo také několik posádek sanitních vozů. A ty se opravdu měly co otáčet. "Při nehodě došlo ke třem zraněním. Dvě osoby byly převezeny do nemocnice v Mladé Boleslavi a jedna do nymburské nemocnice," uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.

Jednalo se o středně těžká, případně lehká zranění. "V jednom případě se jednalo o otřes mozku, další osoba měla zhmožděný hrudník, jedna žena měla tržné ranky v obličeji," doplnila Janečková. I to je však při pohledu na zdemolovaná auta relativně úspěch. V jednom z aut sedělo také malé dítě, které však jako zázrakem vyvázlo bez zranění.

K nehodě došlo pár stovek metrů za výjezdem z Jiřic směrem na Mladou Boleslav. Ostatně značka označující začátek mladoboleslavského okresu stojí jen pár desítek metrů od místa nehody.

Podle večerního sdělení policie došlo k nehodě následujícím způsobem. Dacia Logan, za jejímž volantem seděl sedmadvacetiletý šofér, přijížděla k pravotočivé zatáčce od Jiřic. Řidič ale řízení nezvládl. "Dostal smyk, vjel do protisměru, kde došlo ke střetu se Škodou Forman. Oba vozy byly vymrštěny vlevo mimo silnici a skončily v poli," uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová. Škoda Forman byla navíc na střeše a úplně zdemolovaná. Škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.

Hasiči museli chvíli po nehodě obracet škodovku zpátky na kola. Z auta totiž vytékal benzin a hrozila tak navíc ještě minimálně ekologická nehoda.