Podle policie je pravděpodobně na vině příliš rychlá jízda.

„Šestadvacetiletý řidič vozu Opel Omega nezvládl průjezd zatáčkou a levým bokem narazil do stromu,“ přibližuje havárii mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Na místě při tragédii vyhasly čtyři životy. “Při nehodě zemřel šestadvacetiletý řidič a pětapadesátiletý muž z Hradecka, šestnáctiletá dívka z Pardubicka a další muž ve věku mezi 20 až 30 roky. Jeho totožnost zatím zjišťujeme," řekla mluvčí Anna Pešavová.

Náraz do stromu byl natolik prudký, že téměř celá posádka byla z vozu vymrštěna. Pouze dívka, která přežila, zůstala v troskách automobilu a po ošetření byla převezena do hradecké fakultní nemocnice.

Komunikace byla kvůli odstraňování dopravní nehody na několik hodin uzavřena. Policisté zatím nezjistili na havarovaném vozidle technickou závadu. Vzniklá škoda je zhruba 60 000 korun.

Na místě zasahovali kromě policistů a záchranářů také profesionální hasiči.

„Hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru, odpojili akumulátor a zamezili úniku provozních kapalin. Po zadokumentování události Policií ČR očistili komunikaci a odstranili části havarovaného vozidla ze silnice,“ uvedla mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.

Některé tragické dopravní nehody na Hradecku
Předměřice nad Labem - vyhasly dva lidské životy
V sobotu 23. února 2008 krátce po 20.00 na ulici Průmyslová v Předměřicích nad Labem dvaačtyřicetiletý řidič osobního vozidla Škoda 105 L z okresu Hradec Králové zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a vlastnostem vozidla. Při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal s vozidlem smyk a následně najel na krajnici, kde prorazil železobetonová svodidla. Poté se vozidlo přetočilo proti směru jízdy a narazilo do stromu. Při nehodě utrpěla sedmadvacetiletá spolujedoucí smrtelná zranění. Řidič byl převezen do nemocnice, kde později následkům svých zranění podlehl. Spolujedoucí ani řidič nebyli připoutáni bezpečnostním pásem. Celková škoda byla vyčíslena na šestnáct tisíc korun.
Lodín - usmrcen motocyklista
V neděli 24. února 2008 kolem 17.10 v obci Lodín osmačtyřicetiletý řidič motocyklu Suzuki z okresu Hradec Králové zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí levotočivé zatáčky vyjel mimo silnici, kde havaroval do mostku. Řidič, který neměl během jízdy na hlavě ochrannou přilbu, utrpěl při havárii těžká zranění, kterým při transportu vrtulníkem do nemocnice podlehl. Škoda na motocyklu je odhadnuta na 60 tisíc korun.
Všestary - usmrcen cyklista
V neděli 1. června 2008 krátce po 01.00 v obci Všestary osmatřicetiletá řidička osobního automobilu Renault cizí státní příslušnosti se na úseku táhlé levotočivé zatáčky střetla zezadu s cyklistou. Při střetu utrpěl dvaatřicetiletý cyklista z Hradce Králové zranění, kterému na místě podlehl. Ke zranění osob ve vozidle nedošlo. Provedená dechová zkouška na alkohol skončila u řidičky s negativním výsledkem. Hmotná škoda na vozidle Renault činí 10 tisíc korun a na pánském jízdním kole Favorit je odhadnuta na 2 tisíce korun. Příčina a míra zavinění je v šetření.
Roudnice - dvě osoby usmrceny
Ve středu 18. června 2008 kolem 7.55 v obci Roudnice dvaaosmdesátiletý řidič osobního automobilu Hyundai Getz z okresu Hradec Králové pravděpodobně nedal přednost v jízdě nákladnímu automobilu Daf s přívěsem a s tímto se následně střetl. Ve vozidle Hyundai byl usmrcen řidič a čtyřiasedmdesátiletá spolujedoucí. Ke zranění dalších osob nedošlo. U řidiče nákladního vozidla nebyl zjištěn alkohol. Škoda na automobilu Hyundai činí 100 tisíc korun a na nákladním automobilu je odhadnuta na 150 tisíc korun.
Zachrašťany - usmrcen chodec
Ve čtvrtek dne 17. července 2008 kolem 00.01 v obci Zachrašťany sedmadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda 105 S z okresu Hradec Králové zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a na středu silnice srazil chodce. Při střetu utrpěl sedmašedesátiletý chodec z okresu Hradec Králové zranění, kterému na místě podlehl. Ke zranění jiných osob nedošlo. Vozidlo skončilo v silničním příkopu. Provedená dechová zkouška na alkohol skončila u řidiče s negativním výsledkem. Škoda na osobním automobilu činí 10 tisíc korun.
Rusek - Skalička - usmrcen motocyklista
V neděli 14. září 2008 kolem 1245 mezi Rusekem a Skaličkou šestadvacetiletý řidič motocyklu značky Honda CBR 900 zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy a při projíždění pravotočivé zatáčky vyjel do protisměru. Následně sjel do silničního příkopu, kde bočně zachytil o betonové oplocení. Při havárii utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl. Způsobená škoda na motocyklu je odhadnuta na 80 tisíc korun. Šetřením dopravních policistů bylo zjištěno, že řidič motocyklu nevlastnil řidičské oprávnění pro příslušnou skupinu.

Mediálně nejvíce sledovaná nehoda na Hradecku

Tragédie u Smiřic: Lubina utekl, otec fotbalisty Lokvence zemřel
Hradec Králové - Největší průšvih svého života musel řešit Ladislav Lubina. Bývalý hokejový reprezentant a asistent trenéra HC Moeller Pardubice zavinil 24. července na silnici z Hradce do Náchoda nehodu čtyř aut, při které zemřel 61letý otec fotbalisty Vratislava Lokvence.

Lubina po karambolu utekl do polí. Na policii ve Dvoře Králové n. Labem, který je od místa tragédie vzdálený asi 15 kilometrů, se sám přihlásil o půl druhé odpoledne, šest hodin po nehodě. „Podstoupil dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní. Převezli jsme ho k výslechu do Hradce,“ uvedl mluvčí trutnovské policie Jiří Prouza.

U Smiřic se střetla dvě osobní auta, dodávka a kamion s cisternou převážející cement. Lubina jel ve Volvu ze Dvora Králové do Pardubic na trénink. Podle svědků zřejmě usnul a vřítil se do protisměru, kde narazil do náklaďáku DAF. Kolos pak zkřížil cestu Vratislavu Lokvencovi. Havárie na osm hodin paralyzovala silnici.