Ten dopoledne odešel z chatky zahrádkářské kolonie do lesa na houby a ještě se nevrátil, u sebe nemá mobil a pod vlivem nemoci nemusí být místně a časově orientován.

Hlídka provedla prvotní šetření v přilehlém okolí místa odchodu seniora. Po vyhodnocení zjištěných informací si policisté přizvali na pomoc i vrtulník. Následovala rozsáhlá pátrací akce a muže zákona nemilosrdně tlačil čas, když se nezadržitelně přibližovala doba západu slunce.

Jednalo se o tak velký prostor, že se policisté z důvodu urychlení obrátili na místní samosprávu. Za její velmi významné pomoci se podařilo zajistit množství dobrovolníků. Okolní obce byly o hledaném informováni místním rozhlasem.

A zejména tato opatření se ukázala jako velmi významná pro úspěšné vypátrání. Řidič kamionu si všiml za Ostroměří na hlavní silnici zmateného staršího muže, o kterém se zmínil před spoluobčany ve svém bydlišti.

Ti měli informaci o probíhajícím pátrání. Okamžitě zareagovali a seniora nalezli u obce Bílsko. Následně ho doprovodili na policejní služebnu, kde se večer shledal se svojí ženou. ⋌(kle)