Například 2. října v noci v Pecce na Jičínsku zemřel čtyřiadvacetiletý řidič motocyklu Suzuki, který jel bez ochranné přilby a narazil do stromu.

„Díky stále dostupnějším cenám rychlých motocyklů přibývá mladých motorkářů, kteří jsou v dnešním agresivním silničním provozu vystaveni největším rizikům. Proto přicházíme s jedinečným společným projektem, který si klade za cíl ovlivnit žáky a studenty středních škol a docílit tak snížení nehodovosti mladých motocyklistů, ale i zlepšit chování řidičů na silnici celkově,“ uvedla mluvčí Policie ČR Královéhradeckého kraje Lenka Burýšková.

Projekt připravila nezisková organizace Doly Bikers Pardubice (klub motorkářů). „Organizaci jsme oslovili s nabídkou spolupráce na další části tohoto projektu s realizací v Královéhradeckém kraji. Vznikl tak projekt BENAPO s policií,“ řekla Burýšková.

V těchto dnech dopravní policisté, pracovníci preventivně informačních skupin a členové motorkářského klubu Doly Bikers pořádají na středních školách a učilištích přednášky. Na každou akci budou přijíždět policisté i motorkáři na svých strojích. Budou vždy pořádat tři akce v jednom okrese během jednoho dne. Postupně tak nyní navštíví patnáct vytipovaných škol a lokalit s vysokým počtem mladých motorkářů, do zbývajících se vydají v další části projektu.

Policisté a zkušení motocyklisté budou besedovat s mladými lidmi například o technice jízdy na motocyklu, jízdě ve skupině, pasivní bezpečnosti, rozeberou některé nehody a věnovat se budou také poskytování první pomoci.