Utrpěli zlomeniny a odřeniny, nikdo však není v ohrožení života. Zaklíněnou posádku dodávky museli hasiči vyprostit hydraulikou. Ani u jednoho z řidičů policie nezjistila alkohol, o příčinách nehody ale ani včera nechtěla spekulovat.

„Je to stále v šetření. Dvoučlenná osádka osobního audi už byla propuštěna z nemocnice. Většina pasažérů dodávky utrpěla různé pohmožděniny, tři Polky mají zlomeniny,“ uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Včera dopoledne se stala podobně vážná nehoda na vedlejší silnici u Lukavice na Chrudimsku, v zatáčce, která neznalé řidiče může překvapit tím, jak vynáší. Střetla se tam Toyota Yaris se Škodou Felicií. Auta jsou prakticky na odpis, zraněné jsou osádky obou aut – pět lidí, z toho dvě děti.
Další škaredá srážka dvou osobních aut se udála v sobotu vpodvečer v Rychnově mezi Poličkou a Hlinskem. Jednoho ze zraněných musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Pardubický kraj vůbec přitahoval havárie jako magnet.

„U Chrudimě na výpadovce na Vysoké Mýto vylétlo první májový den osobní auto ze silnice a poté se kutálelo po poli přes střechu a zpět na kola a zase přes střechu zhruba 60 metrů. Řidič pravděpodobně z vozu vypadl,“ řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Víkend nepřál ani motorkářům. Jen v Královéhradeckém kraji se při bouračkách v posledních třech dnech zranili nejméně čtyři.

Marné tak byly výzvy policie k opatrnosti na silnicích o prodlouženém víkendu. Další tři dny volna nás čekají tento týden, jaký bude jejich účet?

Vloni se z prvního květnového víkendu nevrátilo domů v celé republice 10 lidí. Tragicky skončily i předcházející tři dny volna v kuse – Velikonoce. To zemřelo na českých silnicích 14 lidí, z toho na východě Čech dva řidiči.