Na několika místech v kraji prudké poryvy větru vyvracely stromy a voda zaplavovala sklepy a přízemí domů. Profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali až do včerejší půlnoci téměř u tří desítek událostí.

Nejvážnější situace byla na Hradecku, kde hasiči během včerejška zasahovali u 16 událostí. Nejvíce práce měli hasiči na Novobydžovsku, kde čerpali vodu ze zatopených sklepů, kotelen a garáží v ulici Petra Bezruče, Dr. J. Ezopa, V Aleji, M. Alše nebo na Husově třídě v Novém Bydžově. Čtyři jednotky dobrovolných hasičů z Nechanic, Nového Bydžova, Skřivan a Smidar odčerpávaly zatopené sklepní prostory chirurgie v nemocnici v Novém Bydžově.
Zřejmě vydatný déšť způsobil zřícení části staršího činžovního domu včetně vnitřního schodiště v ulici ČSA v Novém Bydžově. Místní profesionální hasiči museli oknem přízemního bytu evakuovat jednoho muže a psa pomocí nastavovacího žebříku.

V Hradci Králové v ulici Bratří Štefanů zase vzrostlý strom spadl na garáž. Na několika místech hasiči odstraňovali popadané větve a spadlé stromy.

V Adršpachu na Náchodsku vzrostlá lípa nevydržela nápor větru a spadla na dvě zaparkovaná vozidla Škoda Fabia a Daewoo Lanos. Místní dobrovolní hasiči pomocí motorové pily rozřezali a odstranili strom z vozidel.

Dobrovolní hasiči z Úpice zajišťovali v ulici Dr. A. Hejny část plechové střešní krytiny na domě, kterou poškodil silný vítr. Poryv větru také zničil komín, který museli hasiči rozebrat. (HZS)