Jedenadvacetiletý řidič Škody Octavia, který jel od Žacléře směrem na Trutnov, v jedné z pravotočivých zatáček nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk a vjel do protisměru, kde se čelně srazil se Škodou 120. Zatímco mladík za volantem oktávky byl stejně jako jeho spolujezdkyně lehce zraněn a oba byli dopraveni k ošetření do trutnovské nemocnice, řidič stodvacítky náraz nepřežil.
Příčiny havárie v současné době prošetřují policisté Skupiny dopravních nehod Okresního ředitelství v Trutnově. Kromě policie vyjeli na místo nehody také profesionální hasiči z Trutnova, kteří vyprostili jednu osobu, odpojili akumulátory a zlikvidovali uniklé provozní náplně vozidel. Také pomáhali zdravotnické záchranné službě při resuscitaci.

Policisté zjistili, že řidič oktávky, kterému byl na místě nehody odebrán řidičský průkaz, pil před jízdou alkohol. Dechová zkouška naměřila 1,43 promile. Muž se následně v nemocnici podrobil odběru krve.

Řidič je podezřelý z ublížení na zdraví z nedbalosti a z ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až pět let vězení.