Profesionální hasiči z Hořic a Jičína zasahovali v pátek před polednem u dopravní nehody dvou vozidel v obci Konecchlumí. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči provedli zajištění obou havarovaných vozidel proti požáru a zasypali sorbentem uniklé provozní kapaliny. Příčiny nehody šetří Policie ČR. 

V sobotu 28. ledna  krátce před jednou hodinou ranní byli profesionální hasiči z Jičína přivoláni na pomoc řidiči nákladního vozidla, který uvízl v kopečku v Soudné ulici v Jičíně. Hasiči pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli vůz s přívěsem na rovnou komunikaci.

Jičínští profesionální hasiči otevírali dveře bytu v ulici Přátelství ve Valdicích, kde se nacházela zraněná osoba. Ta byla po otevření bytu předána do péče záchranné služby.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Nové Paky, dobrovolných hasičů z Nové a Staré Paky byly v neděli 29. ledna ve 12:16 hodin přivolány k údajnému požáru sazí v komíně rodinného domu v Lomnické ulici v Nové Pace. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o planý poplach. Jednotky se postupně vrátily zpět na své základny.

Profesionální hasiči z Jičína vyjeli ve 13:39 hodin na pomoc muži, který se nemohl dostat ze střechy domu v ulici J. Š. Kubína v Jičíně. Muž odhazoval sníh ze střechy a poté už nemohl slézt na zem. Hasiči ho zachránili pomocí automobilového žebříku.

Čtyři jednotky profesionálních hasičů z Jičína, dobrovolných hasičů z Jičína, Starého Místa a Hlásné Lhoty vyjely ve 21:52 hodin k hlášenému požáru sazí v komíně domu v Podhradí. Hasiči pročistili komínové těleso a zakázali uživateli jeho používání do doby kontroly odbornou osobou.    HZS