Jeho majitelka nebyla schopna vlastními silami postavit zvíře zpět na nohy. Hasičům se během několika minut podařilo koně postavit a předali ho majitelce, která si zajistí případné veterinární vyšetření.

Jičínští profesionální hasiči vyjeli v pět hodin ráno k uzavření tekoucí vody v jednom z bytů v ulici Českých bratří v Jičíně. V něm se nikdo nenacházel. Hasiči uzavřeli přívod vody do bytu a vrátili se zpět na základnu.

Tři jednotky profesionálních hasičů z Jičína, dobrovolných hasičů z Kopidlna a Libáně vyjely o půl deváté dopoledne k hlášenému požáru chalupy v obci Mlýnec. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že hoří část střešní krytiny u komínového tělesa. Hasiči dostali požár rychle pod kontrolu a zabránili tak jeho šíření na celou střechu a další části chalupy. Hmotná škoda byla předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Hasiči HZS podniku Čepro Cerekvice a dobrovolní hasiči z Cerekvice nad Bystřicí zasahovali po 13. hodině v rodinném domě v Cerekvice. Tam došlo k poškození vodovodního řadu a úniku vody. Hasiči provedli uzavření hlavního přívodu a pomocí průmyslového vysavače odčerpali vodu z místnosti.

Profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky byli v 18:28 hodin přivoláni k hlášenému požáru na zimním stadionu v Havlově ulici v Nové Pace. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že došlo k chybnému sepnutí čidla elektrické požární signalizace. Jednotky nezasahovaly a vrátily se zpět na základny.   (hzs)