V pátek 16. září krátce před jednou hodinou ranní vyjeli jičínští policisté do Denisovy ulice, kde se měl z křoví ozývat křik muže a ženy, která údajně volala o pomoc. Hlídka vše prověřila, ale žádné osoby v křoví nezastihla.

Kvůli hlasité hudbě nemohli spát obyvatelé jednoho z domů v Jičíně v Tylově ulici. Hudbu si měl nahlas pouštět jeden z nájemníků v prvním. Příjezdu policistů byl ale již v domě klid.

Zákazník k pohledání zavítal krátce před devátou hodinou ranní do jedné z prodejen v Hořicích v Riegrově ulici. Kromě toho, že byl opilý, tak se zde i pomočil. Pracovníci prodejny ho okamžitě vykázali ven. Muž ani neprotestoval a odešel směrem k náměstí. Hlídka, která vyjela na místo, již nikde muže nenašla.

Ve večerních hodinách zaměstnala kopidlenské policisty mládež, která se příliš hlučně bavila na náměstí, což se pochopitelně nelíbilo místním obyvatelům. Po příjezdu hlídky se na místě nacházelo několik mladíků, z nichž jeden patnáctiletý, byl pod vlivem alkoholu. Policistům odmítl sdělit, kdo mu alkohol poskytl a rovněž odmítl i dechovou zkoušku. Následně ho muži zákona předali do rukou otce, který se o něj postaral.

V sobotu 17. září před třetí hodinou ranní ležel v Jičíně v ulici Na tobolce opilý muž, který se ještě před příjezdem hlídky zvedl a odešel domů. I když policisté provedli kontrolu v blízkém okolí, nikde již muže nezastihli.

Před sedmou hodinou ranní se měli v Jičíně v Revoluční ulici pohybovat dva muži, kteří se měli chovat agresivně. Údajně házeli kameny a slovně napadali kolemjdoucí. Hlídka oznámení prověřila, ale žádné „výtržníky" nenašla. Nezjistila ani žádnou škodu na majetku.

Před desátou hodinou dopolední oznámil na linku 158 muž ze Železnice, že mu sousedka ukopla u vozidla zrcátko. Policisté, kteří vyjeli na místo, zjistili, co se vlastně stalo. Oznamovatel údajně zastavil vozidlem před svým domem tak, že bránilo ve vjezdu sousedce. Ta na něj údajně zatroubila, což ho popudilo, vystoupil z vozu a začal jí nadávat. Poté jí měl shodit na zem nákup, který nesla v ruce a ještě měl na něj schválně šlápnout. Žena s takovou reakcí nepočítala, lekla se a přitom zavadila rukou o zrcátko, které posunula do jiné polohy. V žádném případě ho ale nepoškodila. Muž s vyjádřením ženy nesouhlasil a stál si na své verzi. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po poledni se obrátil na policii řidič osobního vozidla Opel Zafira s tím, že mu v Jičíně u nemocnice vstoupil do jízdní dráhy zřejmě opilý muž, který vedl kolo, a které po něm následně hodil. Hlídka poté zjistila, že se jednalo o šestapadesátiletého muže, kterého našla ležet v zámeckém parku. U sebe měl uvedené jízdní kolo a v sobě nezjištěné množství alkoholu, protože se odmítl podrobit dechové zkoušce. Policisté ho následně zajistili a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Majitel vozidla vyčíslil škodu na nejméně 4 tisíce korun. Případ šetří jičínští policisté jako přestupek proti majetku.

V neděli 18. září dopoledne řešili novopačtí policisté domnělou krádež šesti papoušků Škraboškových, které zmizely z voliéry na zahradě jednoho z rodinných domů. Nakonec se ukázalo, že zlodějem byl zřejmě nějaký predátor. Policisté totiž našli v oplocení díru, kterou s největší pravděpodobností ptáky vytahal.

Jičínští policisté pátrají po neznámém útočníkovi, který měl okolo čtrnácté hodiny napadnout v herně v Loštákově ulici jednoho z hostů. Údajně ho měl strhnout ze židle na zem, kde ho měl několikrát udeřit pěstí. Útočníkem měl být muž ve věku kolem 40 let, asi 170 cm vysoký, štíhlé postavy, měl černé na krátko střižené vlasy. Na sobě měl mít černé triko bez rukávů a černé látkové kalhoty. Případ šetří policisté jako přestupek proti občanskému soužití.

Po čtrnácté hodině se obrátil na policii majitel stavební firmy s tím, že mu majitel rodinného domu v Tuři nechce vydat jeho pracovní nářadí. Hlídka oznámení prověřila a přitom zjistila, že se jedná o občanskoprávní spor, který se týká smlouvy o dílo.

Před šestnáctou hodinou měl pobíhat na čtyřpruhu u benzínové čerpací stanice ve směru na Novou Paku černý pes. Hlídka, která vyjela na místo, ale žádného psa v okolí benzínky nenašla.

Krátce po jednadvacáté hodině ležel na silnici ve Slatinách opilec, který měl být agresivní. Jednalo se o místního jednašedesátiletého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Muž hlídce sdělil, že vedl kolo, o které zakopl a následně přes něj upadl na silnici. Policisté ho následně odvedli domů a předali manželce.

mjr. Hana Klečalová