Už v pondělí po poledni havaroval na silnici I/16 jednasedmesátiletý řidič osobního auta. Do cesty mu náhle z příkopu vběhl srnec a řidič nestačil zareagovat a střetu zabránit. Srnec na místě nehody zahynul.

V devět hodin večer se se srnou srazil třiatřicetiletý řidič u obce Lískovice a půl hodiny poté havaroval také teprve dvacetiletý muž v Jičíně. Další mladý řidič nedokázal zabránit střetu s lesním zvířetem nad ránem u Holovous. Ani rychlá reakce a prudké brždění nehodě nedokázalo předejít.

Pátá nehoda zapříčiněná srážkou se srnou se stala u Červené Třemešné dnes kolem čtvrté hodiny ranní.

V pondělí otevřely zahrádky. Zákazníky lákalo hlavně posezení, obsluha a pití do skla nebo porcelánu.
FOTO: Lidi v Jičíně od posezení na zahrádce neodradil ani hrozící děšť

Všechny nehody se obešly bez lidských zranění a policisté také u všech vyloučili požití alkoholu před jízdou. Hmotná škoda na všech zúčastněných autech byla předběžně vyčíslena dohromady na 210 tisíc korun.

V souvislosti s vysokým výskytem nehod způsobených srážkou se zvěří policisté opět apelují na řidiče, aby byli při jízdě v lesích a mezi poli obezřetní. "Především v ranních a nočních hodinách, kdy je zvěř dezorientována, opouští svá útočiště a více se přemisťuje, a to právě přes pozemní komunikace, kde následně dochází k dopravním nehodám," uvedla policejní mluvčí Eliška Majerová.