"Osmačtyřicetiletý řidič osobního motorového vozidla Škoda Fabia v uvedenou dobu jel ve směru od Mladé Boleslavi na Jičín. V mírné levotočivé zatáčce za odbočkou na Osek pravděpodobně vlivem mikrospánku přejel do protisměru. Zde se střetl s protijedoucím automobilem Volkswagen Combi, které řídil devětatřicetiletý muž," uvedl policejní mluvčí Aleš Brendl. 

Nehoda u Oseku poblíž SobotkyNehoda u Oseku poblíž SobotkyZdroj: Policie ČR

Po nárazu se automobil Škoda Fabia roztočil a pravým bokem narazil do nákladního automobilu Renault Premium s přívěsem. Ten ve směru na Sobotku řídil dvaapadesátiletý muž. Dopravní nehoda si vyžádala zranění řidiče vozidla Škoda Fabia. Zdravotní záchranáři ho převezli k lékařskému ošetření do nemocnice.

"Ke zranění ostatních účastníků nehody naštěstí nedošlo. Policisté na místě provedenými dechovými zkouškami vyloučili požití alkoholu u všech zúčastněných řidičů. Celková škoda je předběžně vyčíslena na hodnotu 735 tisíc korun," dodal policejní mluvčí. Nehoda se stala ve čtvrtek krátce před sedmou ranní.

Pozor, nehoda. Ilustrační foto.
Střet s kamionem hrozil úrazem

"Jednu osobu museli hasiči vyprostit, dále byla předána do péče zdravotnických záchranářů. Havarovaná vozidla byla zajištěna, unikající provozní kapaliny zasypávali hasiči sorbentem. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu při provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena, provoz odkláněli policisté na objízdné trasy," uvedli hasiči

Policisté silnici po celou dobu zásahu složek IZS uzavřeli a dopravu odkláněli na vedlejší komunikace. Krátce před desátou hodinou dopolední se provoz podařilo zcela obnovit.