K jedné z nehod došlo v pátek 15. ledna v noci u Vrchoviny, kde osmadvacetiletá řidička osobního vozidla Fiat Punto zřejmě dostala vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy smyk, který nevyrovnala, přejela do protisměru, kde čelně narazila do stromu. Alkohol byl u řidičky, která utrpěla lehké zranění, vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na 60 tisíc korun.

Odcizení litinových kol
V přesně nezjištěné době od neděle 10. ledna do neděle 17. ledna vnikl neznámý pachatel v Hořicích do jedné z řadových garáží v Maixnerově ulici, kde odcizil čtyři litá kola včetně pneumatik Barum Bravuris a 16 šroubů. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 10 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečin krádeže, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Nedal si říct
Řeč je o jednapadesátiletém muži z Kopidlna, který měl v sobotu 16. ledna večer doma napadnout svoji manželku, kterou měl sprostě urážet, tahat ji za vlasy a několikrát udeřit do obličeje. Vzhledem k tomu, že byl velmi agresivní a na výzvy policistů nereagoval, skončil v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, odkud se už ale domů vrátit nesměl. Policisté ho totiž z bytu na deset dní vykázali. Případ šetří kopidlenští policisté jako podezření z přečinu týrání osoby ve společném obydlí.
Vykázání muž ale zřejmě nebral vážně, neboť se do bytu hned druhý den vrátil. Přivolaní policisté ho pak našli v jednom z pokojů v posteli pod peřinou. A tak nejenže musel opustit vyhřátý pelíšek, ale navíc si vyslechl ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Poškození fasády
Kopidlenští policisté pátrají po neznámém vandalovi, který v přesně nezjištěné době od pátku 25. prosince do pátku 15. ledna poškodil v Drahorazi fasádu jednoho z rodinných domů. Na jeho čelní stranu naházel bláto, písek a kamení. Majitel vyčíslil škodu na 20 tisíc korun. Pachateli za přečin poškození cizí věci hrozí až roční vězení.   por. Hana Klečalová