Krátce po 19. hodině jel 42letý řidič vozidla značky Škoda Octavia po silnici I/16 ve směru od obce Ohaveč na Jičín, kdy u sjezdu na Holín zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, přejel na zatravněnou plochu, kde nárazem vytrhl vodící tabuli, následně dostal smyk, několikrát se převrátil přes střechu, narazil do svodidla, přes které se odrazil a skočil v silničním příkopu s náletovými dřevinami. Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobil, kdy nadýchal 2,3 promile alkoholu. Lékařské vyšetření nežádal a k požití alkoholu se na místě doznal. Následně byl převezen z místa nehody do nemocnice. Celková hmotná škoda na vozidle, dopravním značení a svodidlech byla předběžně vyčíslena na 390 tisíc korun. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a z důvodu vzniklých závad u automobilu zadrželi osvědčení o registraci vozidla.

Druhá dopravní nehoda se stala v 21 hodin v Hořicích, kdy 30letý řidič vyjel mimo komunikaci, kde narazil do zábradlí u betonového schodiště, po kterém následně sjel a narazil do domu. Provedenou lustrací policisté zjistili, že muž nevlastní řidičské oprávnění. Na výzvu se podrobil dechové zkoušce s pozitivním výsledkem 2,38 promile alkoholu v dechu. Ke zranění osob nedošlo. Hmotná škoda u této nehody byla předběžně vyčíslena na 40 tisíc korun.

Za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky jim hrozí až tři roky za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Přesná příčina a okolnosti dopravních nehod jsou v šetření jičínských dopravních policistů.