K jedné z nehod došlo v pátek 22. ledna dopoledne na křižovatce ve Slatinách, kde osmapadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia zřejmě nedal přednost v jízdě vozidlu Volkswagen Tiguan, které jelo ve směru od Milíčevsi na Liběšice, a střetl se s ním. Po nárazu skončil volkswagen na chodníku, kde poškodil oplocení u dvou rodinných domů. Ke zranění osob nedošlo, alkohol u řidičů byl vyloučen dechovou zkouškou. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 180 tisíc korun.

Vloupání do chaty
V přesně nezjištěné době od neděle 1. listopadu 2015 do pátku 22. ledna 2016 vnikl neznámý pachatel na soukromý pozemek v Libuni, kde se vloupal do rekreační chaty. Dovnitř se dostal oknem, které poškodil, a poté z obytné místnosti odcizil dvě lampičky, anténu Philips, mlýnky na kávu a pepř a další věci. Majitel vyčíslil celkovou škodu na 3.500 korun. Případ šetří sobotečtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Vloupání do sklepních kójí
V sobotu 23. ledna odpoledne vnikl neznámý pachatel v Jičíně do jednoho z panelových domů v ulici Pod Koželuhy, kde se vloupal do dvou sklepní kójí. Uvnitř odcizil sjezdové lyže Dynastar a jízdní kolo Pells, které nakonec ponechal za domem. Poté se ještě „podíval" do kolárny, ze které si vzal dětské horské kolo Olpran a pánské horské kolo Author. Celková škoda byla vyčíslena na téměř 9 tisíc korun. Po pachateli, kterému za přečiny krádeže a porušování domovní svobody hrozí až dva roky vězení, pátrají jičínští policisté.

Krádež peněženky
Novopačtí policisté pátrají po neznámém pachateli, který v pátek 22. ledna odpoledne odcizil v šatně jedné z firem v Lázní Bělohradu peněženku. Spolu s ní majitel přišel o osobní doklady, platební kartu a hotovost, vše v celkové hodnotě 3 tisíce korun. Pachateli za přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky vězení.     por. Hana Klečalová