V daném úseku vjel na železniční přejezd, který není vybaven signalizačním zařízením a přitom zřejmě přehlédl zprava přijíždějící vlakovou soupravu, se kterou se střetl. Náraz vozidlo odhodil vlevo mimo železniční trať. Při nehodě utrpěl řidič zranění, se kterým byl převezen do jičínské nemocnice. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou. Příčina nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření.

Jízda pod vlivem alkoholu
Červený nápis STOP na policejním voze ukončil v pondělí 3. října jízdu jednačtyřicetiletého řidiče, který po dvaadvacáté hodině jel osobním vozidlem Citroën od Třebovětic směrem na Jeřice. Během kontroly policisté zjistili, že je opilý, což potvrdila i provedená dechová zkouška, která u něj prokázala 0,61 promile alkoholu. Řidič za jízdu v opilosti hrozí ve správním řízení vysoká pokuta a několikaměsíční zákaz řízení všech motorových vozidel.

Krádež pískovcových kamenů
V přesně nezjištěné době od pondělí 3. října do čtvrtka 6. října vnikl neznámý pachatel na pozemek u jedné z rekreačních chalup v Miletíně, kde odcizil 30 pískovcových kamenů různých tvarů a velikostí a keramické koryto. Dále poškodil vodní pumpu a vloupal se do stodoly, ze které však nic neodcizil. Majitel vyčíslil škodu na nejméně 10 tisíc korun. Případ šetří hořičtí policisté jako přečiny krádeže a porušování domovní svobody, za což pachateli hrozí až dva roky vězení.

Krádež jízdního kola
Jičínští policisté pátrají po neznámém pachateli, který ve středu 5. října odpoledne vnikl do jednoho z panelových domů na nám. Václava Čtvrtka, kde ze stojanu odcizil uzamčené pánské silniční kolo Elsa modré barvy. Majitel vyčíslil jeho hodnotu na 2.300 korun. Případ šetří policisté jako přestupek proti majetku.

mjr. Hana Klečalová