Řidička na situaci nestihla nijak zareagovat a do zvířete narazila. Srnec na místě uhynul, nikdo jiný při nehodě nepřišel k úhoně. Hmotná škoda na autě byla odhadnuta na pětasedmdesát tisíc korun, dechová zkouška u řidičky vyloučila požití alkoholu. Srážek se zvěří na silnicích podle policie přibývá. Řidiči by se měli mít na pozoru.

„Scénář v těchto případech je pokaždé stejný, kdy ze silničního příkopu z vyšší vegetace bezprostředně před vozidlo vběhne lesní zvěř. Řidiči ve většině případů již nestačí zareagovat a zabránit samotnému střetu. Nutno podotknout, že ne vždy se tyto nehody obejdou bez zranění,“ říká k tématu mluvčí jičínské policie Aleš Brendl.

Jen od začátku letošního roku do konce března dopravní policisté v Královéhradeckém kraji evidují 199 případů střetů se zvěří z celkového počtu 1062 dopravních nehod. Za loňský rok je evidováno celkem 1007 případů z celkového počtu 5191 dopravních nehod. Za uplynulý víkend vyjížděli dopravní policisté v Královéhradeckém kraji celkem ke třiceti dopravním nehodám se zvěří.

Ilustrační foto.
Bouralo se, nikdo se naštěstí nezranil