Vyšel ven před dům, kde se mu naskytl pohled, na který jistě dlouho nezapomene. Na travnatém pásu stálo lehce zapadlé osobní vozidlo Škoda Felicia, okolo kterého se potácel totálně opilý řidič. Na majitele domu hned spustil, aby mu pomohl vozidlo vytlačit na vozovku. Ten to ovšem odmítl a vše oznámil na linku 158.

Muži se to pochopitelně nelíbilo a začal hlasitě nadávat. Nakonec se mu přece jen podařilo s vozem z místa odjet. Policisté po něm okamžitě rozjeli pátrání.

Po několika minutách se ho pokusili v Erbenově ulici zastavit. Řidič ovšem na jejich výzvu nereagoval a pokračoval v jízdě dál. Dojel až ke svému bydlišti, kde ho muži zákona vyzvali k prokázání totožnosti a k provedení dechové zkoušky. Odmítl, byl agresivní a navíc policisty častoval nevybíravými výrazy.

Vzhledem k tomu, že se nechtěl uklidnit, skončil s pouty na rukou v policejním voze a následně v protialkoholní záchytné stanici v Hradci Králové, kam ho policisté převezli. Zde se podrobil dechové zkoušce, která u něj prokázala přes 2,6 promile alkoholu. Případ šetří hořičtí policisté a muži muži hrozí až roční vězení.   PČR