V neděli hodinu po poledni na nebezpečně rychlé státovce mezi Česticemi a Lípou nad Orlicí srazil motorkář 87letého muže na elektrokole. Stařeček svým zraněním na místě podlehl.

„Čtyřiačtyřicetiletý motorkář a jeho dvaadvacetiletá spolujezdkyně zranění nebyli. Přítomnost alkoholu  u motorkáře policisté na místě dechovou zkouškou vyloučili. U řidiče elektrokola byla nařízena soudní pitva. Příčina a míra zavinění jsou předmětem dalšího šetření," uvedla policejní mluvčí Alena Kacálková.

Další smrtelná nehoda se stala týž den časně ráno, nejspíš ještě za tmy, na cyklostezce mezi Ostrovy a Peklem, jež vede podél řeky Metuje mezi Náchodem a Novým Městem nad Metují.

„Muže bez známek života našli na u cyklostezky poblíž lávky přes řeku náhodní svědci. Cyklista jedoucí ve směru na Peklo s největší pravděpodobností řídítky zavadil o dřevěné zábradlí na levé straně lávky. Po nárazu spadl a zůstal ležet na trávě vedle lávky. Přivolaný lékař bohužel už jen konstatoval smrt," řekla policejní mluvčí Eva Prachařová. I v tomto případě šlo o seniora na elektrokole, muži bylo 63 let. Před lávkou je cedule s upozorněním, že zábradlí na lávce přesahuje do cyklostezky.

Černý byl pro cyklisty a chodce celý minulý týden. Už v pátek večer srazilo auto na státovce u Lukavice na Chrudimsku při přecházení od autobusové zastávky 22letého chodce, ležícího ho pak ještě přejelo auto v protisměru.

Týž den v poledne v centru Svitav poblíž zdejší obchodní akademie skončil napasovaný pod kabinou nákladního vozu 81letý cyklista.

Šílenou sérii odstartovala středeční nehoda na okresce u Chomutic na Jičínsku, kde 58letý řidič Volkswagenu Polo srazil v protisměru jedoucí tři starší cyklistky. I tato nehoda se stala za bílého dne a i při této nehodě nebyl řidič opilý ani pod vlivem drog. Spekuluje se ovšem, že mohl být oslněn zapadajícím sluncem. Všem ženám bylo kolem 70 let, muž, který se po tragédii zhroutil, ženy srazil na přímém a přehledném úseku.