Po rychlém průjezdu Novou Pakou pokračoval po I/16 směrem na Vrchovinu, Horku u Staré Paky a Studenec.

"Svou jízdou ohrožoval další účastníky silničního provozu. Místy se řítil rychlostí i přes 150 km/h, přejížděl plnou čáru a několik úseků jel v protisměru. Na konci Studence pro projetí levotočivé zatáčky ve velké rychlosti nezvládl řízení a havaroval nárazem do plotu. Po nárazu zůstalo vozidlo stát napříč v protisměru," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podívejte se na honičku ze záznamu policejní kamery:

Zdroj: Youtube

Z nabouraného auta vystoupili dva muži - třicetiletý řidič a jeho o sedm let mladší spolujezdec. Nejdříve chtěli utéci, policistům se je podařilo zadržet až pod pohrůžkou použití střelné zbraně. Oba muži se nechali ošetřit záchranáři, ale převoz do nemocnice na vyšetření odmítli. Policisté je na místě podrobili dechové zkoušce, která vyšla negativní. Test na drogy však byl pozitivní na amfetamin…

Z evidence policisté zjistili, že řidič vozidla nemá oplétačky se zákonem poprvé.

Z dočasného sídla na náměstí Jiřího z Poděbrad se po výstavbě dálnice přesunou do moderního centra dálniční police v Chomuticích.
Silnice na Jičínsku brázdí nová dálniční policie. Dostali auta i defibrilátor

"Muž, který vozidlo řídil, nikdy nevlastnil řidičské oprávnění a na svém kontě má již dva zákazy řízení. Ten druhý měl vypršet v červnu 2024," doplnila Kormošová.

Jelikož k havárii došlo už na území Libereckého kraje, případ řeší policisté ze Semil. Za trestný čin maření úředního výkonu hrozí řidiči až dva roky vězení. Správní úřad se bude dále zabývat jeho přestupkem jízdy pod vlivem drog.