Kupříkladu komunikace na Hrubou Skálu na Turnovsku musela být dopoledne pro nesjízdnost zcela uzavřena. Turnovští profesionálové tam tahali dva vozy, uvězněna zůstala i jejich cisterna.

V 10:33 bylo hasičům ohlášeno, že na silnici v serpentinách pod zámkem Hrubá Skála visí osobní automobil a hrozí jeho zřícení srázem dolů. Na místě již na hasiče čekali policisté, kteří taktéž nemohli vyjet. Po příjezdu hasičů a jejich zastavení začala na silně namrzlé komunikaci ujíždět i jejich cisterna, kterou zastavil až břeh. Nejprve hasiči pomocí lana a svých silných paží vytáhli osobní auto zpět na silnici. Poté komunikaci posypali všemi zásobami sorbentu, které měli, auto zajistili za stromy kolem silnice a pomalu ho spouštěli na laně dolu.

Obdobně museli spustit i vůz policistů. Díky posypu sorbentu a řetězům se nakonec z kluzkého kopce dostala i cisterna hasičů.

U dopravních nehod zasahovali také semilští hasiči, před desátou hodinou dopolední vyprošťovali z příkopu pod Bozkovem Fiat Punto, který sjel ze silnice a zůstal na boku. Po 13. hodině pal vyráželi do části obce Kundratice, kde auto skončilo v potoce a na jeho vytažení museli hasiči použít svůj jeřáb.