Web Bavorského rozhlasu původně s odvoláním na policii informoval o 14 zraněných, z toho dvou těžce. Mluvčí dolnobavorské policie ČTK později řekl, že podle aktuálních informací utrpělo zranění deset lidí. Odpoledne mluvčí dolnobavorské policie Lankes ČTK řekl, že podle aktuálních informací je zraněných 14. "Deset osob utrpělo lehká zranění a z nemocnice je už propustili. Čtyři osoby utrpěly těžká zranění," řekl mluvčí. Podle něj je běžné, že je situace na místě nehody nepřehledná, a bilance zraněných se tak může časem měnit.

Těžké zranění podle policie utrpěly dvě ženy ve věku 21 a 47 let a dva muži ve věku 48 a 52 let.

Nehoda se stala na dálnici A93 v okrese Kelheim. Autobus,který řídil 57letý Čech, sjel z krajnice a převrátil se na bok poté, co se rozkymácel při sjezdu z dálnice A93 na silnici B15. Škodu policie odhadla na 100 tisíc eur (téměř 2,6 milionu korun). Řidič zranění neutrpěl.

Čedok, který výpravu do Itálie organizoval, v tiskové zprávě napsal, že při nehodě bylo v autobusu 34 českých turistů. Podle policie bylo v autobusu celkem 36 lidí. Cestovní kancelář rovněž sdělila, že "podle dosavadních informací se jedná pouze o lehká zranění". Turisté, kteří nehodu přečkali bez zranění, nyní podle Čedoku čekají na blízké hasičské stanici na náhradní autobus, který je převeze do Česka.

České ministerstvo zahraničí na twitteru uvedlo, že lidé by měli být nejpozději v neděli doma. Konzulát v Mnichově je podle něj v kontaktu s německými úřady a je připraven poskytnout pomoc. Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) v rozhovoru s Českou televizí upřesnil, že téměř všichni zranění by se měli vrátit ještě dnes. "V německé nemocnici by měl přes noc zůstat jeden z nich," uvedla ČT na twitteru.

Možná příčina? Mikrospánek

Příčina neštěstí zatím podle mluvčího dolnobavorské policie není známa. Na nehodě se podle něj nepodílelo jiné vozidlo. 

Ministerstvo zahraničí uvedlo, že "jednou z možných příčin mohl být mikrospánek". To řekla Českému rozhlasu - Radiožurnálu i generální konzulka ČR v Mnichově Kristina Larischová. "Řidič sjel z dálnice v pravotočivé zatáčce a autobus se převrátil na bok," uvedla. "Díky spolupráci bavorsko-českého centra v oblasti policejních zásahů byly přivolány i naše policejní síly a dostaly také tlumočníka,“ doplnila Larischová.

"V tuto chvíli nemůžeme k příčině nehody poskytnout žádné jisté údaje," řekl mluvčí dolnobavorské policie Johann Lankes