Dopřáváte svému tělu masáž a zkusili jste pravou thajskou?

Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín
Potřebu klasických ani thajských masáží nemám, ale co mám ráda, jsou termální lázně, kde jsou různé masážní vany, bublinky, vířivky, a tam vzhledem k tomu, že jde většinou o několikadenní pobyt, si opravdu odpočinu a cítím se jako znovuzrozená.

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia SPgŠ Nová Paka
Ač jsem ještě donedávna aktivně sportoval, preferoval jsem vždy jinou formu relaxace než masáže. Pravidelně jsem chodíval do sauny nebo se vyplaval v jičínském bazénu. Teď již sportuji jenom rekreačně a zpravidla relaxuji se svými sportovními sparingpartnery pouze duševně, a to „intelektuálními rozhovory" u pivka. Někdy se ta „duševní relaxace" protáhne do pozdních hodin, a to pak všichni dostáváme masáž doma od svých manželek. Ale to se v žádném případě nejedná o masáž thajskou.

Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Masáž už jsem si dlouho neužila, thajskou ještě nikdy. Musím to napravit.

Ivan Doležal, starosta města Hořice
Pod otázkou péče o tělo si ve svém případě spíš dokáži představit kondiční cvičení, posilování, běhání a jízdu na kole. Pravidelně na masáže však nechodím. Před lety mne však velmi bolela záda a hledal jsem způsob, jak se nepříjemných bolestí zbavit. Tehdy mi pomohl určitý druh čínských masáží, při kterých se ztuhlé svaly, které narušují rovnováhu těla rozmasírují tak, aby páteř našla opět svoji ztracenou rovnováhu. Nerovnoměrně zatížená páteř bývá totiž hlavní příčinou bolestí zad. Tento druh masáže nebyl zrovna příjemným zážitkem, ale bolestí zad a krční páteře mne úplně zbavil. S thajskou masáží nemám prozatím žádnou zkušenost, ale možná mi poradí moji kolegové z poroty.