Věříte v léčebnou sílu burčáku, holdujete tomuto lahodnému moku a setkali jste se někdy s jeho náhražkou?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Burčák mám velmi rád, stejně jako dobré víno. Ovšem jen ten pravý a kvalitní od známých vinařů. I u burčáku se zajímám o odrůdu, ze které pochází, protože výrazně ovlivňuje jeho chuť. Je to přírodní mok z darů naší země, proto věřím, že jeho rozumné popíjení je prospěšné. S náhražkami se setkávám velmi často, ale ne v rovině konzumační, pouze jako divák u všech možných stánků a u silnic. To jsou nápoje, které nikdy neviděli vinný hrozen. Je smutné, že to kontrolním orgánům nevadí.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny v Hořicích
Burčák to je tekuté slunce se spoustou vitamínů. Má příjemný způsob aplikace, polyká se rozhodně snáz než různé vitamínové pilulky. Proto si ho ráda dopřávám. Správné dávkování, příjemná společnost a nákup v dobré vinotéce. To jsou tři základní podmínky pro léčbu burčákem. Nejvíc mi chutná červený.

Pavel Nožička, ředitel KZMJ
I když o léčebné síle burčáku nepochybuji, přece jen dávám přednost jinému, neméně zdravému nápoji v podobě dobrého suchého červeného. Na rozdíl od burčáku jsou jeho blahodárné účinky použitelné celoročně.

Helena Červová, starostka Libuně
Burčák jsem pila asi třikrát v životě, sice v jeho léčebnou sílu věřím, ale rozhodně neholduji prodeji tohoto moku na odstavných pruzích u silnice. Dobré víno v dobré společnosti má jistě stejně silnou léčivou moc jako burčák.