Jak se stavíte k zákazu kouření v restauracích? Měl by být zaveden?

Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín
Se zákazem kouření v restauracích nemám problém, ostatně ve většině okolních zemí je už zaveden. Na druhou stranu už dnes je mnoho restaurací nekuřáckých, takže lidé mají možnost volby i bez zásahu státu.

Pavel Matějovský, ředitel Gymnázia SPgŠ Nová Paka
Obecně kuřáky nemám rád. Avšak striktní zákaz kouření by se asi negativně promítl na návštěvnosti restaurací a nejvíce by na to doplatili jejich provozovatelé. Šel bych tedy cestou kompromisu, kterou řada provozoven dávno zvolila. Povolil bych kouření jen ve venkovních zahrádkách, v kuřáckých salóncích či ve vymezenou dobu. Tak to řada restaurací praktikuje a u toho bych zůstal. Než problém restaurací mě více trápí kouření mladistvích. Zde bych byl méně tolerantní. Viděl jsem už několik středních škol, kde mají pro žáky vymezený „kuřácký koutek" s popelníky přímo v areálu školy, v jedné dokonce bezprostředně u hlavního vchodu. To je pro mě jako ředitele školy naprosto nepochopitelné.

Jana Benešová, ředitelka Knihovny Václava Čtvrtka v Jičíně
Myslím, že by měly být obě možnosti. Důležité je, aby nikdo (například kuřák) neobtěžoval ostatní (například nekuřáky).

Ivan Doležal, starosta města Hořice
Zákazem kouření v restauracích by asi zpočátku nejvíce utrpěli provozovatelé restauračních zařízení, do kterých by kuřáci samozřejmě chodili méně. Celá řada kuřáků totiž chodí pravidelně na svoji cigaretu, kterou má spojenou mnohdy s chutí kávy, decinkou vína nebo s půllitrem dobrého českého piva. Spotřeba cigaret by byla pravděpodobně tímto opatřením snížena. Žijeme však v demokratické zemi a nechal bych tedy spíš na restauratérech, zda chtějí mít svá zařízení kuřácká, či nekuřácká. A nechal bych zároveň na kuřácích, zda si chtějí ničit zdraví kouřením, či nikoliv.