Jak jste na tom s pořizováním vánočních dárků? Už máte vymyšleno a nakoupeno?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Patřím mezi menšinu, pro kterou Vánoce znamenají především čas klidu, rozjímání a setkávání s rodinou a přáteli. Rád ochutnám nějakou tu dobrotu nebo se podívám na pěknou českou pohádku. V Mlázovicích máme mezi svátky mnoho zajímavých akcí, takže je o náplň času postaráno. Nenechám si ujít ani vánoční promítání našeho kina Radnice. Suma sumárum, pořád považuji poslední týden v roce za výjimečný a snažím si ho náležitě užít. Samozřejmě pár dárečků také rád rozdám, ale nějaké běsnění v nákupních centrech rozhodně nepěstuji. O tom Vánoce určitě nejsou.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny Hořice
Nakupovací náladu mívám jen výjimečně. Přepadá mě většinou ve chvíli, kdy nic kupovat nepotřebuji. To pak bývám úspěšná i s vymýšlením a nakupováním dárků. Jak na mě dolehne stres, že už konečně musím něco vybrat, nikdy to není ono. Pár krásných dárečků už jsem proto koupila v předstihu a těším se, jak se na ně moji nejbližší budou tvářit. Bohužel ale ještě stále nemám vše potřebné, takže varianta musím něco vybrat, přijde také na řadu. Když to opravdu nepůjde, napíšu Ježíškovi, ať mi pomůže.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
To bude stručné: vymyšlené ano, nakoupené ještě ne.

Helena Červová, starostka Libuně
Vánoce jako svátky pohody, klidu a lásky, ač se to nezdá, nemám ráda. Přesto mě „semele" dárečková mánie a já skutečně nakupuji skoro celý rok na další Vánoce. Ještě nějaké drobnosti, jinak jsou dárky nakoupené nebo vymyšlené. Spíše mě děsí vidina konce roku v zaměstnání, kdy dotahujeme, co se dá. Tak všichni vzhůru do víru předvánočních příprav!