Aleš Hlawatschke, starosta Konecchlumí
Tchoukball znám velmi důvěrně. Zní to možná neuvěřitelně, ale myslím v roce 2009 se konalo ME v Ústí nad Labem a já jsem tehdy hrál za mužskou reprezentaci, kdy zde byl tchouk v začátcích. Poté jsme v Konecchlumí založili klub Pink Panthers a dvě sezóny hráli Českou tchoukballovou extraligu. To vše je minulost, nyní bohužel tchoukball sleduji pouze přes média a vím, že naše reprezentace si svými výkony vytvořila respektovanou pozici mezi evropskou špičkou. Osobně se věnuji trojici sportů, kde stolní tenis a cyklistiku doplňuje manželka.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
Tenhle nový sport neznám, a tak jsem omrkla pravidla a pustila si ukázku hry. Vypadá zajímavě a zábavně, je bezkontaktní, takže není tak tvrdý jako házená nebo basketbal. Můj syn měl jako dítě, když se o oba zmíněné sporty pokoušel, problém právě s tvrdostí osobních střetů. A stejně tomu bylo při fotbalu. Sama sportuji rekreačně. Dřív jsem si občas zahrála volejbal, i když jsem se nikdy nenaučila smečovat, jezdím na kole, sjezduji, běžkuji, provezla jsem se i na vodních lyžích, plavu, jezdím na vodu i na pozici zadáka, zkusila jsem si trochu lezení, slanila jsem na tajňačku s kolegou a studenty jednu přehradu a taky moc ráda chodím po horách. I s plastikou kolenního křížového vazu po úrazu na lyžích se to všechno ještě dá.

Bohdan Čančík, správce Sboru Jednoty bratrské v Nové Pace
Nakolik jsem se s tchoukballem seznámil, tak se mi líbí a myslím, že to je celkem zajímavý nový sport. Nemám s ním zatím fyzickou zkušenost, ale bylo by fajn, kdyby se u nás rozšířil. Jinak já mám rád volejbal.