Myslíte si, že plýtvají, nebo naopak šetří lidé vodou?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Podle mých zkušeností lidé šetří vodou čím dál více. Alespoň v případech, kde jsou napojeni na veřejnou síť. To je samozřejmě v pořádku, protože se jedná o velmi cennou a na mnoha místech nedostatkovou komoditu. Bohužel, šetření nepocítí ve svých peněženkách, protože čím více šetří, tím dražší je účet. Vodárenské společnosti potřebují vybrat určitý objem tržeb, a tak nižší objem prodeje kompenzují vyšší cenou.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny Hořice
Vlastní zkušenost mi říká, že se snaží vodou šetřit já i většina lidí v mém okolí. Rozhodně však ne nějak přehnaně, protože příjemná koupel či osvěžující sprcha jsou k nezaplacení. Takže neplýtvám, ale ani výrazně nešetřím.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Pokud se podíváme na tuzemské statistiky spotřeby piva, vína a dalších víceprocentních nápojů, pak si dovolím názor, až téměř myšlenku, že tímto způsobem řešení pitného režimu průměrný Čech snižuje spotřebu vody více než aktivně.

Helena Červová, starostka Libuně
Co se týká hospodaření s vodou, je to různé. Lidé, kteří mají zaplatit za metr krychlový vody okolo 80 Kč určitě neplýtvají. Tam, kde to je ještě okolo 30 korun, tam se tolik nešetří. Můj názor je, že si lidé uvědomují cenu vody nebo alespoň cenu za vodu, a tudíž hospodaří.