Jsou předčasné volby nejlepším řešením?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Předčasné volby jsou jediným řešením. Odešel Nečasovo-Kalouskův kabinet. Vládl jen na základě přeběhlíků s programem, který většina voličů nevybrala. Povýšil politickou korupci a zlodějinu na standardní jevy naší společnosti. Jako dědictví nám zanechal výrazně vyšší státní dluh (teď už asi pan Kalousek složenky posílat nebude), vyšší daně i nezaměstnanost, ekonomiku v recesi, prapodivné církevní restituce, závazky po S-kartách, mnoho nefunkčních státních registrů, špatně čerpané evropské fondy, nekonečné aféry a skandály, absolutní znechucení lidí politikou a mnohé další. S ním odchází i Sněmovna s nejnižší důvěrou veřejnosti v historii. Je však potřeba, aby důkladně uvážili komu hodí svůj hlas a eliminovali kmotrovské partaje, stejně tak různá „marketingová sdružení", která jsou účelově zakládána těsně před volbami a slouží jen jako výtah k moci.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Ano, myslím, že v současné situaci jsou, podle úsloví „o jednookém mezi slepými", předčasné volby jediné nejméně špatné řešení ze všech špatných. Jen mám jisté důvodné obavy, aby znovu rozdané karty nepřivedly do parlamentu především hlásné trouby dalších podivných nápadů hradního pána. Vlastně si moc přeju, aby nepřivedly mezi zákonodárce trouby pokud možno žádné… Jenže to bychom toho jakožto voliči chtěli asi příliš, ale na druhou stranu: jen my držíme v rukou volební lístky – tedy všechny trumfy. Ovšem jen v případě, pokud nejsme notoricky nepoučitelní, jako byli slavní tři veteráni z Werichovi pohádky.

Helena Červová, starostka Libuně
Předčasné volby, pokud nepůjdeme cestou naprosto odlišné politiky, nebudou vůbec nic platné, pouze promrháme peníze daňových poplatníků, čili nás. Noví politici nic neřeší. V našem národě je spousta lidí, kteří vědí, jakým směrem by se politika měla ubírat, ale také spousta těch, kteří vidí, že potřebují naplnit své kapsy a ty se zatím nejlépe plní „tam nahoře". Kdo začne zametat schody od vrchu?

Předčasné volby.