Jste pro úhradu poplatku šedesáti korun nemocnicích?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Zavádění, změny, rušení, proplácení a všechny další operace s regulačními poplatky stály tento stát snad více, než se díky nim vybralo. Osobně bych je všechny zrušil, protože na řadu lidí mají asociální dopad. Domnívám se, že jsou v rozporu s Listinou základních práv a svobod, která garantuje bezplatný přístup ke zdravotní péči. A proto si také všichni platí zdravotní pojištění. Má nějaký poplatek regulovat léčbu rakoviny? Mají si rodiče brát půjčku, aby mohli zaplatit léčení svých dětí v nemocnici, např. u závažných či chronických onemocnění, které vyžadují dlouhou hospitalizaci? Je normální, že nemocný důchodce zvažuje, zda-li má na to, aby se léčil? Zastánci poplatků tvrdí, že bez nich nebude mít zdravotnictví dost peněz. Zajímavé je, že jim nevadí astronomicky předražené nákupy zdravotní techniky a materiálu, za které se zbytečně každý rok utratí obrovské sumy. Nevadí jim to, protože dodavateli jsou firmy jejich kamarádů a známých. Raději ať to zaplatí pacienti.

Stanislava Najmanová, ředitelka Městské knihovny v Hořicích
Regulační poplatek ve výši 60 Kč je pro mě naprosto přijatelný a souhlasím.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Abych parafrázoval českého geniálního, zneuznaného klasika: „Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme dělat."

Helena Červová, starostka Libuně
Jestli souhlasím nebo ne není důležité. Podstatné je, že naši politici hrají dětskou hru „Vadí, nevadí" už dlouho a ještě je to nepřestalo bavit.