Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
MDŽ neslavím a v dospělosti jsem ho nikdy neslavila. Jako malá jsem mamince kytičku nosila, ve škole nás to tak naučili a maminku jsem měla ráda. Ale jak jsem rostla, začal se mi ten svátek protivit. Zvláště proto, že byl zneužit komunistickou propagandou. A s karafiáty mám od té doby problém, i když květiny za nic nemohou. Mamince jsem vysvětlovala, že ji mám ráda pořád, ale že se mi příčí slavit a dávat kytičku na povel. Mrzelo ji to stejně. Květiny dávám jako dárek často, zrovna minulý pátek jsme si s kamarádkami na setkání navzájem vyměnily petrklíče a hyacinty. Ale zavání-li něco, ať je to cokoli, diktátem, nějak to nedělám.

Aleš Hlawatschke, starosta Konecchlumí
Tento svátek respektuji a jsem docela potěšen, mohu-li v tento den potěšit i ženy tím, že jim k jejich oslavy hodnému dni popřeji. Dokonce si myslím, že ženy by si zasloužily takových dnů více, neboť jejich úloha ve společnosti je pro mužské pokolení extrémně důležitá a nepostradatelná. Možná se najde odpůrce mých slov, ale ženy mají parametry a vlastnosti využívající pro mužské potěšení, které je ničím nenahraditelné. Lze tedy rozdělit vlastnosti žen na muži akceptovatelné a neakceptovatelné.

Slavit svůj den si dámy zaslouží zejména právě za ty akceptovatelné vlastnosti, jakými jsou např. duševní a charakterní krása, podpořená určitými tělesnými partiemi a křivkami. Jsou-li děvčata hodná, laskavá a tolerantní, proč by nemohly mít svátek každý takový den? Ovšem, stejně, jako se něco nepovede, samozřejmě neúmyslně, nám mužům, tak se občas stává i ženám. V tu chvíli musí přijít na řadu pochopení a tolerance, kde ve výsledku zvítězí usmíření podpořené jednou z mnoha květin. Nemohu-li si vzpomenout, kdy jsem naposledy obdaroval ženu květinou, je to dobré znamení, neboť jsem se vůči ní dlouhodobě neprovinil žádnou lumpárnou. To je naštěstí i můj případ.

Jaroslava Komárková, ředitelka ZUŠ Jičín
Svátek přímo jako takový neoslavujeme, ale manžel i oba moji synové mi nikdy nezapomenou přinést v tento den kytičku. A kdy jsem naposledy dostala květinu? Před 14 dni od jedné maminky našich žaček.