Aleš Hlawatschke, starosta 
Konecchlumí
K tomu nelze říct nic jiného než, že se odehrála jedna obrovská sportovní tragédie, která ovšem zakořenila úplně někde jinde a v úplně jiný termín, než jak to nyní vypadá. Sleduji reakce korunovaných tragédů tuzemského bicyklového svazu, kteří se pokoušejí podíl viny převádět na trenérského velmistra Petra Nováka a je mi z toho ouzko, místy až blivno… Ať je to jak je, trenér by se měl vždy starat o sportovní stránku věci a činovníci by měli tvořit vše ostatní potřebné k zajištění podmínek po stránce administračně-organizační. Chápu, že trenérský velmistr je svéráz, pařez, neoblomný ve víře pouze v sebe samého, v místních luzích a hájích ojedinělý druh. Asi i právě proto dokázal, to co dokázal. Dokážu si představit, že mezi „kovanými" a celoživotními bicyklisty může být trnem v oku, když se v jejich pomyslném kačáku objeví štika v podobě Martiny. Co si ale představit a ani vysvětlit nedokážu je fakt, kdy je ještě v dnešní době možné, že se něco podobného může stát. Jsem zvědav, zda se najde frajer s „koulema" takové velikosti, aby dokázal pochybení přiznat a s omluvou dotčeným svoje konání ve své pozici ukončit.

Šárka Šandová, ředitelka Hořického gymnázia
Martina Sáblíková je nepochybně vynikající sportovkyně a asi všichni bychom jí start na olympiádě přáli. Kvalifikační kritéria jsou ale nějak nastavená, platí pro všechny a nezbývá než je respektovat. Víc k tomu nemám.

Bohdan Čančík, správce Sboru Jednoty bratrské v Nové Pace
Je skvělé, že to Martina Sáblíková jen tak nevzdala a trénovala. Důvod, proč se nedostala na olympiádu, zcela nechápu a mohu k tomu mít své názory. Rozhoduje ale někdo jiný a předpokládám, že museli rozhodnout podle pravidel. Také je fajn, že máme další skvělé sportovce. Bylo by fajn, kdyby těch
zlatých medailí bylo více.