Léto je na vrcholu sil. Jaké koupaliště v regionu máte osobně nejraději a proč?

Tomáš Komárek, starosta Mlázovic
Koupaliště příliš nevyhledávám, ale pokud si chci zaplavat, volím jednoznačně požární nádrž v Mlázovicích. Jedná se sice o přírodní nádrž, ne o koupaliště podle legislativy, ale voda je zde průzračně čistá, bez chemie, v blízkosti je velmi kvalitní občerstvení a sportoviště a vždy kolem plno blízkých lidiček, se kterými si mám co říci. A přitom to návštěvníka nestojí, mimo uvedené občerstvení, ani korunu.

Pavel Nožička, ředitel Kulturních zařízení města Jičína
Nejoblíbenějším koupalištěm mého raného dětství byla plechová pozinkovaná vana. Tedy vlastně dvě – jedna stála pod ořechem ve Vojicích u jedné babičky a na zahradě ve Svitavách u babičky druhé. Mimochodem: když pak člověk odroste, zjistí, že to, co se malému klukovi zdálo jako obrovský „bazén", má ve skutečnosti sotva metr osmdesát … Dnešní koupaliště mě moc neoslovují, protože by se měla nazývat spíš „tlačeništi". A navíc: tvářit se rádoby nevšímavě ve společnosti toho velkého množství miniaturně (ne)oblečených krásných žen i dívek a ještě se marně pokoušet stíhat neustále zatahovat břicho – to je opravdu vysilující a skoro až zdraví nebezpečné, o narušené mužské ješitnosti nemluvě.

Helena Červová, starostka Libuně
Mám ráda nikoliv umělé, ale přírodní koupaliště, a to Jinolické rybníky. Je to moje srdeční záležitost v krásném kraji Českého ráje. Jezdím tam už dlouho, od dětství.